Një punonjëse shëndetësore në Britani të Madhe është pushuar nga puna pasi është kapur duke bërë seks me një koleg brenda në makinën e ambulancës.

Rojet e sigurisë në fushën e futbollit Fratton Park Portsmouth FC, konstatuan se ambulance hyri në parkingun e makinave. Më pas, punonjësja Emma Crodyon dhe kolegu i saj hipën në pjesën e pasme të ambulancës dhe nisën të kryenin marrëdhënie seksuale.

Dyshja është parë nga rojet me këmishë të zbërthyer e pantallona të hequra. Burri u pezullua më vonë nga shërbimi i ambulancës, raportojnë mediat lokale, ndërsa Croydon, e cila kishte qenë me pushime në kohën e incidentit, u shkarkua për sjellje jo etike dhe të rëndë.

Ajo i tha gjykatës se ishte mërzitur mbrëmjen në fjalë dhe ishte takuar rastësisht me kolegun e saj ndërsa priste në semaforë.

Gjithashtu ajo është shprehur burri thjesht ishte përpjekur ta ngushëllojë dhe se ata ishin futur në parkun e makinave për të biseduar dhe se nuk kishte ndodhur asnjë gjë.

Croydon shtoi se procedura disiplinore e shërbimit të ambulancës ishte “e metë” dhe “e pandershme”. Sidoqoftë, gjykata mbështeti shkarkimin e saj.

Crodyon ka thënë në gjykatë se nuk ka kryer marrëdhënie seksuale me kolegun, por thjesht ndihej e mërzitur dhe po bisedonte me të. Mirëpo këto pretendime nuk janë besuar nga gjykatësi i çështjes që vendosi pushimin nga puna të gruas.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb