Bankave më të mëdha tregtare të Britanisë së Madhe u është dhënë 24 orë kohë për të shpëtuar Valley Bank UK (SVB UK) nga kolapsi, ndërsa Banka e Anglisë përgatitet për ta vënë atë në falimentim, njoftoi sot Sky News TV.

Huadhënësit duke përfshirë Barclays PLC dhe Lloyds Banking Group janë ndër institucionet financiare që bordi i SVB UK iu afrua gjatë fundjavës për të parë nëse mund të arrihet një marrëveshje emergjente blerjeje, sipas Sky News.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb