Kompania e njohur britanike e shitjeve me pakicë “Debenhams” njoftoi sot se do të shkurtojë 2 500 vende pune, me qëllim reduktimin e kostove në sfondin e shitjeve më të ulëta pas bllokimit për shkak të COVID-19.

“Përveç pandemisë, zinxhiri i dyqaneve ka vuajtur nga konkurrenca me pakicë në internet”, tha kompania.

“Si pjesë e një procesi të ristrukturimit të menaxhimit, shkurtimet planifikohet të prekin disa pozicione, përfshirë atë të menaxherit të shitjeve”, shtoi ajo.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb