Ministri britanik i Shëndetësisë, Matt Hancock tha dje se ishte veçanërisht i shqetësuar nga përhapja e COVID-19 në Londër dhe në disa zona në juglindje të Anglisë.

deklarat

“Jam veçanërisht i shqetësuar për numrin e rasteve në Londër, Kent dhe Essex”, tha ministri në një konferencë shtypi në Doëning Street.

“Rritja më e shpejtë është parë te të rinjtë e moshës 11 deri 18 vjeç, mosha që korrespondon me shkollën e mesme”, shtoi ai.

Me më shumë se 63 000 të vdekur, BM është vendi më i goditur nga pandemia në Europë, pak përpara Italisë.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb