TikTok do të bllokohet nga ‘të gjitha pajisjet parlamentare dhe rrjeti më i gjerë parlamentar’ në Britaninë e Madhe, kanë njoftuar zyrtarët e lartë britanikë.

Aplikacioni për ndarjen e videove tashmë është ndaluar nga telefonat e qeverisë për shkak të frikës se të dhënat mund të ndahen me regjimin komunist kinez në Pekin.

Një zëdhënës i Parlamentit tha: ‘Pas vendimit të qeverisë për të ndaluar TikTok nga pajisjet qeveritare, komisionet e Dhomës së Komuneve dhe Lordëve kanë vendosur që TikTok të bllokohet nga të gjitha pajisjet parlamentare dhe rrjeti më i gjerë parlamentar.’

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: