BRITANI

Duket se Britania do të jetë vendi i radhës që do të ketë një plan rihapje teksa shefi i kabintetit qeveritar tha se javën që vjen Johnson do e shpalosë së shpejti.

Michael Gove tha se plani parashikon një rihapje graduale për ekonominë e vendit dhe shkollat.

Më tej garanci dha drejtuesi i NHS, profesori Stephen Powis që konfirmoi se sistemi shëndetësor i Britanisë tashmë është fleksibël dhe i qëndrueshëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb