BRITANIA

Në Britani këtë 23 maj janë shënuar 282 viktima nga koronavirusi. Totali tashmë shkon në 36 mijë e 675 teksa Britania po jep shenjat e para të rihapjes.

Në qershor Britania do hapë kufijtë por vetëm me karantinë të detyruar 14- ditore. Ndërkohë viktimave të fundit ka qenë dhe një 12- vjeçar i cili vuante dhe nga sëmundje shoqëruese.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb