Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar 43, 467 raste të reja me koronavirus.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 186 pacientë humbën jetën gjatë 24 orëve.

Autoritetet bëjnë me dije se është shënuar një rritje e rasteve në krahasim me një ditë më parë, ndërsa i bëjnë thirrje qytetarëve që të vaksinohen për të parandaluar përhapjen e infeksionit të Covid.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb