E akuzuar se ka marrë ryshfet 6 mijë euro për të nxjerrë nga burgu një person në Korçë, gjyqtarja Mimoza Margjeka ka shpërthyer në britma, ulërima e akuza sot përpara gjykatës së Apelit, që la në fuqi masën “arrest shtëpie” për të.

Margjeka e cilësoi politik dënimin e saj, ndërsa gishtin e drejton tek Bashkia e Durrësit, të cilës thotë se nuk i dha mandatin, vendim që shton, se do ta merrte sërish edhe sikur familja e saj të varroset.

Margjeka thotë ndër të tjera se ka pasur në duart e saj dosje si ajo 883 dhe atë të Gjirit të Lalzit. Ajo është përplasur fort me policët, ndërsa zgjodhi që gjithë dosjen e saj t’ja lërë në duar gazetares së Neës 24, Klodiana Lala, pasi vetëm atë besonte. Në këtë dosje Margjeka thotë se emri i saj nuk përmendet fare.

Ku do e coni këtë vend kisha dosjen e gjirit të laqlzët. kishja dosjen 883 drejtori i kujfirit luante drgën shtet mafioz kriminal shtet i kurruptuar.

Margjeka: S’ka asnjë provë more, s’ka asnjë indicie! Zëri im dhe emri im dhe i askujt nuk thuhet. Është përgatitje, unë kërkova senacë publike

Gazetarët: Ju po goditeni politikisht?

Margjeka: Po, po të siguritë

Policët e tërheqin për ta nxjerrë nga gjykata

Margjeka: Ky shtet nuk bëhet mo, more zotëri, nuk bëhet më! Guxoni t’i dilni përpara…
Policët e tërheqin sërish

Irritohet Margjeka: Ik more mos me shty…kush është futur në burg ndonjëherë? Vetëm ata që kanë guxuar t’i dalin përballë

Polici: Zonjë vazhdo, të lutem vazhdo…

Margjeka: Mos më prek, mos më prek, më këni futur fëmijën në burg! Mos kini frikë more se, nuk ju heq njeri nga puna. Mos më prek, mos më prek se nuk bëhet shteti me monstra

Polici: Zonjë vazhdo të lutem…

Gazetarët: Lëreni të flasë me mediat

Margjeka: Nuk lejohet publikimi, por unë po e bëj veprën penale. Ku është Klodi? Se ty të besoj, merre zonjë se këtu nuk ka asnjë provë kundër meje. Pse e bënë? Se i dola përballë për një vendim të drejtë për njerëzit. Se po të ishte për politikën ajo do ishte këtu do më mbrojnte

Polici kërkon ta tërheqë

Ulërin Margjenka: Më lër të flas more në kohë të Enverit kanë vrarë më lejoni more, mos më prek…Cfarë keni more, mos më prek se do të përplas atje! Nuk i dhashë mandatin Bashkisë së Durrësit. Aty është një vned me banda, me mafie me kriminalitet. Isha e bindur edhe sot ta kisha nuk e jepja nuk e peritonin mandatin, le të varroset familja ime, le të shkatërrohet, po ai ishte mashtrim

Polici: Të lutem vazhdo zonjë

Margjeka me ulërima: Mos më prek, mos më prek! Është trup, është tup ku do e çoni këtë vend me këtë paturpësi E kuptoni sa mafie sa krim ka? E kuptoni që kisha një dosje në dorë të Gjirit të Lalzit…

Polici: Nuk më intereson kjo mua, më lejoni të bëj detyrën

Margjeka: E kuptoni që kisha dosjen 883, që ishin në detyrim paraqitje 25 polic sepse drejtori i kufirit bënte dortëgën. Turp të keni shtet, mafioz, shtet kriminal.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb