Britney Spears mund të jetë duke u përmbajtur nga interpretimi i drejtpërdrejtë, në protestë ndaj rolit të babait të saj si konservatori i saj financiar, por kjo nuk e ka ndaluar rrjedhën e muzikës së re nga ylli i popit.

E lëshuar të enjten në mbrëmje, kënga e re “Matches” bashon këngëtaren e “Toxic” me idhuj të tjerë të fundit të viteve ’90, Backstreet Boys.

“Çfarë dite e lavdishme! Jemi pyetur në lidhje me mundësinë e një bashkëpunimi si ky për 20 vitet e fundit dhe sot është dita!!”, shkruan Backstreet Boys në Tëitter.

“#BritneyXBackstreet është më në fund këtu! #Matches do të dalë tani në “Glory Deluxe” i @britneyspears”, shtuan ata.

“Glory Deluxe”është ribotimi i dytë i vitit 2020 i albumit të vitit 2016 të Spears, përpjekja e saj e nëntë e një albumi në studio.

Përveç pjesës shtesë “Matches”, ai përfshin “Sëimming in the Stars”, një tjetër këngë e artistes pop, e regjistruar vite më parë dhe e lëshuar më 2 dhjetor.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb