Armando Broja arriti të shënonte gol në sfidën që Southampton është duke luajtur ndaj Man City. Sulmuesi kuqezi u shkëput bukur nga mbrojtja e City dhe me një veprim prej sulmuesi klasi mposhti Ederson.

Festa për bomberin kuqezi do të do të zgjaste pak sekonda pasi gjyqtari anësor e anuloi golin për pozicion jashtë loje.

Nga pamjet duke që Broja ishte një hap përpara, por veprimi i tij tregoi edhe një herë talentin e padiskutueshëm të sulmuesin kuqezi.

Pak minuta më vonë, sulmuesi shqiptar u fut në zonë dhe u rrëzua nga portieri i Sitit, Ederson. Por për fat të keq, në vend të penalltisë në favor të tij, ai u sinjalizua përsëri për pozicion jashtë loje dhe aksioni i tij ishte i pavlefshëm.

Deri në këto momente, Southampoton është duke kryesuar me rezultatin 1-o ndaj Man City falë golit të shënuar nga Walker-Peters.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb