NGA ZONJA VJOLLCA


 


Bukë tosti


Salcë ulliri të zi

Djathë kaçkavall të butë

Ullinj jeshil

Açuge

Kaperi

 

Presim bukët në një formë rrumbullake dhe më pas i lyejmë me salcë ulliri. Mbi brusketë vendosim nga një copë djathë të prerë në formë luleje, mbi djathë vendosim açuge në formë rrethi, mbi açuge vendosim një kaperi. Anash açuges vendosim si petale ullinj jeshil të prerë në feta.

(d.b/Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb