Recetë nga znj Eneida
Përbërësit

500 gr miell që fryhet vetë
100 gr kos
100 gr salcë kosi
100 ml vaj luledielli
100 gr djathë i bardhë
2 vezë
Kripë
Fara susami
Përgatitja
Rrahim kosin me salcën e kosit, vezët dhe vajin dhe shtojmë djathin e barshë dhe kripën. Shtojmë miellin, ngjeshim bukën, e ndjamë në toptha të vegjël dhe i vendosim në tavë. E lëmë të qëndrojë për pak minuta, lyejmë me të verdhë veze dhe susam lart dhe i pjekim në 180 gradë për 30 minuta afësisht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb