Shumë e bukur por jo vetëm. Miss-i i ri i Botës është Vanessa Ponce de Leon, 26 vjeç, e para Miss Meksika që ka marrë këtë titull.

Modele, e diplomuar në biznes ndërkombëtar, vullnetare ndërkombëtare për emigrantët dhe anëtare e një qendre rehabilitimi për vajzat e dhunuara, Vanessa është Miss-i i 68-të në historisë e Miss World.

Bukuroshja ka lënë pas Miss-in tajlandez Nicolene Pichapa Limsnukan, një 20-vjecare që studion administrim biznesi, duke u bërë kështu Miss-i i 68-të në botë dhe i pari Miss Meksika që fiton këtë kurorë. Edicioni i 68-të i këtij konkursi u zhvillua në Sanya, në jug të Kinës.

(da.xha/BalkanWeb)

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb