Në Bullgari do të ndërtohet infrastrukturë në vlerë prej 6 miliardë euro për qëllime të NATO-s dhe civile, tha për bTV ministri bullgar i mbrojtjes Todor Tagarev.

Infrastruktura do të përfshijë rrugë, hekurudha, tubacione nafte, magazina dhe ndërtesa akomodimi.

NATO do të dërgojë në Bullgari ekipe luftarake të brigadave shumëkombëshe që do të përbëjnë një total prej 5,000 vetësh. Ata do të jenë nga Shtetet e Bashkuara, Italia dhe pesë vende të tjera përreth.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb