BULLGARI

Për negociatat i vendosi veton, por për shëndetin Bullgaria ka vendosur të ndihmojë Maqedoninë eVeriut.
50 mijë vaksina Pfizer i ka dhuruar shteti bullgar fqinjëve të tyre në luftën ndaj COVID-19.

Parlamenti bullgar e kishte miratuar donacionin që më 8 shtator .
Ndërkohë Ministri i Shëndetësisë së Bullgarisë, Stojço Kacarov sqaroi se donacioni duhet të dërgohet që në qershor, por prej problemeve me procedurave nuk ka qenë e mundur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb