Ministria e Punëve të Jashtme në Bullgari, ka njoftuar se ka shpallur non-grata 10 diplomatë rusë.

Ministria njofton se u ka dhënë afat 72 orë për t’u larguar nga vendi, pasi aktivitetet e tyre nuk janë në përputhje me statusin e tyre diplomatik.

Ndërkohë më herët autoritetet bullgare dëbuan dy diplomatë rusë më akuzën e pjesëmarrjes në spiunazh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb