Ndalesa që në premierën e sezonit të ri të Bundesligës ishte thjesht një aksident. Që nga ajo ditë Bayern Munich ka shënuar dy fitore radhazi, duke konfirmuar se të gjithë rivalët do ta kenë të vështirë t’I rrëmbejnë titullin kampion. Një sinjal i fortë për këtë ishte fitorja tenistike 6-1 kundër Mainz. Bavarezët treguan edhe një herë të gjithë forcën, ndërsa transferimet e merkatos së verës, përfshirë ato të fundit, Perisic dhe Coutinho i kanë dhënë skuadrës së Niko Kovac dicka më shumë.

Bundesliga
Bundesliga

Në një tjetër nivel edhe Robert Lewandowski, që ecën me një mesatare të frikshme me dy gola për ndeshje. Detaje të rëndësishme, që ruajnë kuoat e Bayern si favorit edhe në këtë sezon, pavarësisht se pas tre javëve të para bavarezët duhet të ndjekin Leipzig.

2870452 000 1jw2c0
2870452 000 1jw2c0

Ky i fundit ka ecurinë më të mirë në këtë fillim të sezonit, me tre fitore në po aq javë të luajtura. Gjithçka e merituar, por diferencën do ta bëjnë sfidat direkte. Deri atëherë, Leipzig mund të shpresojë te supriza e madhe.

Marco Reus Borussia Dortmund 2019 20 6ot03g0yew1y116k6ct2s7foc
Marco Reus Borussia Dortmund 2019 20 6ot03g0yew1y116k6ct2s7foc

Ashtu si në edicionin e shkuar, kur kryesoi për javë me radhe, Borussia Dortmund tregon edhe një herë limitet. Nuk mund të përkthehet ndryshe humbja e rëndë 3-1 në fushën e Union Berlin, që zbret skuadrën e drejtuar nga Lucien Favre në vendin e pestë të klasifikimit.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb