Burgime të përjetshme për katër të akuzuarit e masakrës me një maune në Austri, në vitin 2015, në të cilën humbën jetën 71 emigrantë, duke përfshirë tetë gra dhe katër fëmijë.

Katër të dënuarit, një afgan dhe tre bullgarë, u dënuan me nga 25 vjet secili, për trafikimin e qenieve njerëzore dhe krime të tjera të lidhura me to.

Gjykata e Apelit Szeged, në jug të Hungarisë, ka zgjatur dënimin e përjetshëm me pamundësinë e uljes së dënimit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb