30 garues nga Shqipëria dhe jashtë vendit morën pjesë në sezonin e tretë të Helldrift. Burnouti i parë me shfaqje në Shqipëri dhe Europë u zhvillua në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë.

Shumë të rinj shijuan garat me makina e shpejtësi të lartë, emocionet dhe adrenalinën që garuesit ofruan. Në evente të tilla të rëndësishme nuk kishte si të mungonte birra “Korça”, birra e parë shqiptare.

Duke ofruar suportin e saj, Birra “Korça” mbetet shoqëruese e konsumatorit në evente të mëdha si produkt 100% shqiptar. Përreth stendës së birrës “Korça” u mblodhën të rinj, të cilët konsumuan gotat me birrat cilësore dhe mjaft të preferuara për të gjithë. Në këtë kampionat triumfuan 6 garues, 3 prej tyre tek pista dhe 3 në burnout.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: