Të burgosurit e Burgut të Sigurisë së Lartë në qytetin e Burrelit kanë formalizuar kërkesat e tyre pas bisedimeve me drejtues të Institucionit të  Ekzekutimit të Vendimeve Penale.

Burime pranë këtij institucioni thanë se pas negociatave të burgosurit i kanë kanalizuar kërkesat e tyre në rrugë zyrtare, duke ua dërguar disa institucioneve përgjegjëse.

Po ashtu mësohet se aktualisht vetëm 20 nga 70 të burgosurit vijojnë të refuzojnë ushqimin. Por edhe këta 20 të burgosur pritet t’i rikthehen normalitetit ditën e sotme.

Të burgosurit e burgut të sigurisë së lartë në Burrel refuzuan të hënën ushqimin e institucionit, pasi kërkonin rritjen e numrit të takimeve mujore dhe zgjerimin e rrethit familjar në takime.

Këto kërkesa tashmë ata i kanë dërguar në rrugë zyrtare pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve dhe Ministrisë së Drejtësisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: