Me një buxhet prej 250 milionë euro për merkaton e verës, Newcastle tremb të gjithë konkurrentët në Premier League. Me bosin e ri në krye të klubit, Mohammed bin Salman, “qymyrxhinjtë” kanë nisur të ëndërrojnë për gjëra të mëdha. Sipas “TuttoSport”, drejtuesit e klubit kanë kthyer vështrimin nga Torino ku kërkojnë dy nga elementët më të rëndësishëm të Juves, Frederico Chiesa dhe Matthaijs De Ligt.

Juve Merkato
Juve Merkato

Të dy lojtarët shihen si e ardhmja e “Zonjës së Vjetër” por në këtë krizë të madhe ekonomike çdo lojtarë e ka një çmim, aq më tepër tek Juventus që mbyllën një vit me mbi 200 milionë euro humbje. Futja e Newcastle me prepotencë në tregun e transferimeve pritet të ndryshojë edhe një herë balancat në botën e futbollit, ashtu siç ndodhi kur sheikët morën drejtimin e Man.City apo PSG.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb