Komisioni i Ekonomisë dhe Financave ka rrëzuar dekretin e Presidentit Meta për kthim në Kuvend të projektligjit për buxhetin e vitit 2021.

Meta së bashku me drejtorin e kabinetit presidencial, Edmond Panariti dhanë një sërë arsyesh se pse buxheti duhej të rishqyrtohej sërish nga Kuvendi.

Në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë të gjithë ishin kundër dekretit të Metës përvecc deputetit opozitar Artur Roshi që votoi pro.

Tashmë dekreti i Metës për buxhetin 2021 do të kalojë dhe tek ligjet dhe më pas në Kuvend.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb