Max Allegri dhe Didier Deschamps kanë një arsye të fortë për të buzëqeshur. Sipas L’Equipe, Paul Pogba po e merr veten mirë pas operacionit që iu nënshtrua në gju gjatë muajit shtator.

Gjithnjë sipas të përditshmes franceze, Pogba do të jetë në gati për Botërorin e Katar. Maksimumi brenda një muaji, Pogba pritet të zbres sërish në fushë, fillimisht për tu vendosur në dispozicion të trajnerit Allegri e më pas në funksion të Deschamps.

Francaaa
Francaaa

Në një kohë kur Deschamps feston me të drejtë për këtë lajm, informacionet që vijnë nga Londra nuk janë shumë pozitive. Ngolo Kante, një tjetër pikë kyçe në formacionin e tij, nuk pritet të jetë gati për në Botëror, gjithnjë sipas L’Equipe mesfushori i Chelsea e ka mbyllur vitin.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: