Java e 18-të ishte e zezë për xhaketat e zeza. E zezë në të gjitha ndeshjet me gabime fatale në Korçë, Gjirokastër dhe Tiranë. Nëse në Skënderbeu-Partizani gabimet nuk e caktuan rezultatin teknik, ndryshe ndodhi në Luftëtari-Kukësi dhe Tirana-Bylis, ku vendimet të dyshimta ose jo, ndikuan në rezultat.

Pas asaj që ndodhi në “Selman Stërmasi”, Bylisi ka reaguar ashpër pas takimit, duke shpallur publikisht non-grata arbitrin Jorgji.

Reagimi:

FK Bylis Deklarate per Mediat!!!

-Duke mare shkas nga “Gjykini Sotem Skandaloz” shpall “Non-Grata” Arbitrin Jorgji dhe banden e tija!!!

Shume shpejt do te dergojm nje kerkes ne FSHF qe keta Bastard mos te gjykojn ndeshjet e ekipit tone!!!

Do rikthehemi me te forte!!!

Bylis Mediat
Bylis Mediat

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb