TIRANE

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me vendimin e qeverisë për taksën që do të vendoset edhe për autostradën Tiranë-Durrës.

“Bandat me “maska” koncensionari të Ramës do të dalin edhe në autostradën Tiranë – Durrës‎. Rama do të taksoje cdo durrsak, ‎kavajas, lushnjar, fierak, vlonjat, gjirokastrit e këdo tjetër që përdor autostradën Durrës-Tiranë për të shkuar për punë, hall, qejf, marrëdhënie familjare apo miqësië në Tirane. Taksë do të paguajë cdo tiranas që ka punë, që ‎do të vijë për një drekë familjare apo një fundjavë në bregdet.” -shkruan Bylykbashi ndërsa fton shqiptarët në protestën e 25 majit.

Statusi i plotë:

Bandat me “maska” koncensionari te Rames do te dalin edhe ne autostraden Tirane – Durres‎. Rama do te taksoje cdo durrsak, ‎kavajas, lushnjar, fierak, vlonjat, gjirokastrit e kedo tjeter qe perdor autostraden Durres-Tirane per te shkuar per pune, hall, qejf, mardhenie familjare apo miqesie ne Tirane. Takse do te paguaje cdo tiranas qe ka pune, qe ‎do te vije per nje dreke familjare apo nje fundjave ne bregdet.

Takse, takse takse per cdo kend! Taksat do t’i marre miku oligark qe ofron llokmen me te madhe dhe qe do ta kete me mire ne ate moment me Edi Ramen. Babezia e tij eshte bere si arteroskleroze qe bllokon qarkullimin e gjakut te ekonomise se shqiptareve.

Edi Rama po grabit shqiptaret me ritem te shfrenuar. Paraardhesit e tij ne 1945 i grabiten pronat e shqiptareve me gryken e pushkes. Ky po i grabit me Kod Civil dhe kontrata koncensioni qe te mos guxosh t’ua marresh, perndryshe te padisin ne gjykatat qe po mbushin me militantet e tyre pasi kapen reformen ne drejtesi. Dhe gjyqtaret do t’i kthejne nderin e emerimit, duke ia mbrojtur interesat e felliqura.

Ketij grabitqari po i vjen fundi me shpejtesi. Ndaj deri sa te shporret, do te perpiqet te grabise ne ikje e siper cdo prone e pasuri te shqiptareve. Me 25 maj gjithkush ka sepaku nje arsye te madhe per te ‎protestuar per shporrjen e çetes se kusareve qe ka uzurpuar pushtetin e shqiptareve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb