Nga zonja Katerina
Përbërësit

1 pako petë, 600 -800 gr djath, 150 gr rrush të thatë, 100 gr fiq, Vaj ulliri, piper i zi, 1 filxhan pana kuzhine.

Përgatitja

Fillimish përziejmë djathin me pana dhe piper.Në një tavë të lyer me vaj shtrojmë dy petë të rrudhosura. Petën e pare e sperkasim me vaj ndersa tek e dyta shtojme djathin, rrushin dhe fiqte e prere ne kubik.Ky veprim perseritet dy ose 3 shtresa.Ne fund, e mbulojme me dy pete, e sperkasim me vajdhe e presim ne racione.E pjekim ne temperaturen 180 grade rreth 30 minuta.

(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb