Nga: ENEIDA CAKERRI

4 karota
4 kunguj
5 vezë
4 lugë miell misri
4 lugë miell gruri
1 lugë pluhur pjekës
1/2 gotë vaj ulliri
100 gr djathë i bardhë
Kripë
Rigon

Karotat dhe kungujt i grijmë në rende dhe i kullojmë. Shtojmë vezët, djathin, vajin e ullirit, mkellrat, kripën dhe rigonin. I bëjmë bashkë dhe i kalojmë në tavë. E pjekim për 40-45 minuta me 200 gradë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb