Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion ka filluar zyrtarisht hetimet për shembjen e Teatrit me prokuror të çështjes Ervin Kondilin.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se të gjitha kallëzimet e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit  do të jenë pjesë e hetimit së fundmi ka paditur në SPAK kryebashkiakun Veliaj si dhe nënkryetarit Arbjan Mazniku.

Sot paradite në orën 11:00 Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvendos protestën po para SPAK për të kërkuar drejtësi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb