SHBA-Ky avion përdorej shpesh për sfilata, evente të dedikuara veteranëve, por këtë herë North American SNJ-5Texas, që ishte nisur nga aeroporti i Van Nuys, në Los Angeles (Californi), ka pësuar defekt në motor, duke detyruar pilotin Robert Sandberg të bëjë ulje emergjente në autostradën 101.

I gjithë trafiku është bllokuar, por fatmirësisht avioni nuk është përplasur me asnjë makinë dhe vetë piloti ka arritur të shpëtojë përpara se mjeti të përfshihej nga flakët.

(da.xha/BalkanWeb)

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb