Shumë frikë por asnjë pasojë për pasagjerët e avionit të vogël turistik që fluturonte në shkretëtirën Mojave të Californisë.

Helika dhe motori ishin bllokuar pasi mjeti kishte humbur karburant gjatë rrugës mes Needles, në kufirin mes Arizonës dhe Californis, sapo kishin dalë nga Los Angeles.

Falë aftësisë së pilotit ulja emergjente është mbyllur pa probleme.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb