RRESHEN- Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, është ndalur ditën e sotme në qytetin e Rrëshenit për Kongresin e Partisë Socialiste. Edhe ministri Cani ka folur për zgjedhjet brenda partisë, duke e cilësuar debatin mbi këtë proces të pavlerë.

Kreu i Financave tha nga Rrësheni se kryeministri Rama duhet votëbesuar.

“Debati për zgjedhjet brenda partisë është i pavlerë. Kryeministri duhet votëbesuar. Ne duhet të fokusohemi tek reformat. Nuk duhet të ketë garë brenda PS”, tha ministri Cani.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: