TIRANE- Tërheqja e kuponit tatimor nga qytetarët duhet të kthehet në një kulturë fiskale. Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, u shpreh se nëse nuk tërhiqet kuponi, 20% të vlerës së tij i lihet shitësit. Kështu, sipas tij, do të mungojnë të ardhurat në buxhetin e shtetit, ndërsa qytetarëve shërbime të ndryshme.

Këtë deklaratë ministri i Financave e bëri në ceremoninë e shpalljes së fituesve të lojës promocionale të kuponit tatimor, organizuar nga ky dikaster.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: