Një garë jashtë konkurrimit, ajo e festivalit të 72 të Cannes (që do të nisë nga 14-25 maj), ku zbresin në fushë dy diva si Maradona dhe Elton John, të aftë t’i lënë në hije të gjithë në tapetin e kuq, përfshirë edhe yjet e Hollywood-it.

Vetëm 6 filma në këtë kategori, nga të cilët dy që vijnë nga Anglia, Rocketman dhe Jeta e Maradonës, Epoka e bukur, një seri televizive, (Too old to Die young) një film i Nicolas Winding Refn, Les plus belles annes d’une a vie, një film i Claude Lelouch dhe në fund Hord Normes (The special) e Olivier Nakache dhe Eric Toledano.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb