Mediet greke publikojnë pamje të reja nga tërmeti i fortë, që tronditi sot zonën e Heralionit.

Siç shihet në foto, tërmeti ka shkaktuar jo pak dëme, duke thyer dritare e çarë mure. Lëkundja ishte me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter, ndërsa ka shkaktuar mjaft panik te qytetarët.

Ata kanë pësuar dëme të mëdha nëpër shtëpi, ndërsa pronarët e marketeve dhe lokaleve u përballën në mëngjes me produkte e sende të rëna në tokë, kur hapën dyert e bizneseve të tyre.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: