Edinson Cavani është pa skuadër që prej largimit nga Manchester United. Sulmuesi është në kërkim të një ekipi ku do mund të sistemohej dhe mundësitë që të ofron dritarja e transferimeve janë të shumta.

Futbollisti nga Uruguaji ka marrë një ofertë nga Boca Junior. Ai ka rezufuar menjëherë propozimin e bërë nga klubi argjentinas, pasi synon qëndrimin në Europë.

Cavani shpreson shumë se do mund të firmosë me Villareal, me këta të fundit që kanë shfaqur prej javësh interesim konkret. Se ku do luajë 35 vjeçari në sezonin e ardhshëm, mbetet të shihet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: