ÇEKI

Dhjetëra qytetar në Republikën Çeke kanë festuarn ë Charles Bridge të Pragës për t’i dhënë lamtumirën koronavirusit.

Festa është realizuar nga një pronar i një lokali i cili ftoi gjithë vizitorët për një pije, ushqim apo dhe për të dëgjuar muzikë.

Të ftuarit nuk kishin asnjë distancim social apo maska ndërkohë që Lock-Doën është hequr kohë më parë në Çeki.

Çekia, vendi europian me 12 milionë banorë regjistroi gjatë pandemisë 12 mijë të infektuar dhe 350 viktima. Por vetëm dy ditë më parë Ccekia ka regjistruar ditën më të lartë të rasteve me COVID-19, por duket se për qytetarët koronavirusi ka ikur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb