VARSHAVË- Çelet kongresi i 65-të i FIFA-s. Në një ceremoni tepër të veçantë, ku nesër pritet të zgjidhet presidenti i ri, i pari që ka mbajtur fjalën e hapjes ka qenë Sepp Blatter.

Sipas Blatter, tek ata ka humbur besimi, ndërsa theksoi se ai mund të kthehet përmes përmbushjes së premtimeve. Siç është bërë e ditur dhe më parë, garues për këtë titull janë Baltter dhe Princi Ali.

“I sigurt se të tjera lajme të këqija do të pasojnë. Përgjegjësia për korrupsionin s’mund të bjerë mbi mua”, tha Baltter.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: