Pasi kanë siguruar shërbimet e Hakim Zijek për 40 milionë euro dhe të Timo Vernerit për thuajse 60 milionë, Çelsi ëndërron një tjetër goditje të madhe dhe dëshiran e Frenk Lampardit është të sjellë në Londër yllin e Bajer Leverkusenit, Kai Havertz.

Për ta bërë këtë, Roman Abramoviç kërkon të arkëtojë të ardhura, shkruan “Times”. Listën e emrave që priten të saktifikohen e bëtë po tabloidi britanik: Markos Alonso, Baba Rahman, Kurt Zuma, Andres Kristensen, Timue Bakajoko, Miçi Batshuaji dhe N’Golo Kante, me këtë të fundit që pritet të sjellë dhe thelën më të madhe të tortës.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb