Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Real Story” në News 24 u pyet edhe për zhvillimin e zgjedhjeve të reja në Bashkinë e Shkodrës pas dorëheqjes së Valdrin Pjetrit vetëm pak dit pasi fitoi në votimet e 30 qershorit.

Rama tha se një nga institucionet që duhet të vendosë pret zgjedhje më 13 qershor. Kreu i qeverisë ka nënkuptuar me këtë presidentin e Republikës Ilir Meta.

“Shkodra? Do të vendosin institucionet. Një nga institucionet që duhet të vendosë për zgjedhjet në Shkodër pret zgjedhje më 13 tetor”, deklaroi Rama.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: