Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, sulmon ashpër deputetin socialist, Ilir Beqaj, i cili propozoi shkurtim të pagave të administratës dhe rishikim të pensioneve për daljen nga kriza ekonomike, e shkaktuar nga koronavirusi.

Vasili shkruan në “Facebook” se ky është imoralitet, pasi mjekët i quajtën heronj, ndërsa tani bëjnë propozime t’u shkurtojnë pagat.

“Mjeket i quajten heronj tani bejne propozime tu shkurtojne pagen, cfare imoraliteti!

Koncesionet te vazhdojne te paguhen dhe oligarket po ashtu, kurse rrogat te shkurtohen edhe pensionet gjithashtu, cfare paturpesie!”, shkruan Vasili.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb