Një nga titujt kryesorë pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth ishte përpjekja e Mbretit Charles për të zbutur marrëdhëniet midis fëmijëve të tij, duke i udhëzuar djemtë e tij të linin mënjanë grindjet e tyre të vazhdueshme përpara funeralit, një ndërhyrje që kishte rezultuar në paraqitjen e parë të përbashkët të William dhe Harry-t me gratë e tyre. një vit.

Sipas Daily Mail, burimet mbretërore zbuluan se Princi William tentoi një lloj pajtimi me vëllain e tij më të vogël, duke i dorëzuar atij një degë ulliri në minutën e fundit dhe duke i kërkuar që ta shoqëronte në një dalje publike jashtë kështjellës Windsor, pas një telefonate që ai mori nga Charles III.

Princi dhe Princesha e Uellsit ecën me çiftin E Sussex jashtë portave të kështjellës, duke vëzhguar detin e luleve dhe mesazhet emocionUESE të lëna atje nga qindra qytetarë për të shprehur dhimbjen e tyre për vdekjen e monarkes 96-vjeçare.

Megjithatë, informacionet më të reja flasin për një atmosferë të paktën “të sikletshme” mes çifteve.

“Ishte e sikletshme. Ishte e vështirë për të dy çiftet,” sipas një burimi të paidentifikuar që thuhet se foli për revistën People. Ata thjesht po bënin durim, për hir të mbretëreshës.

Në fund të fundit, Princi William ndjeu se e kishte për detyrë të tregonte një atmosferë uniteti në familjen mbretërore “në një moment tepër të vështirë për ta”, siç tha një tjetër dëshmitar.

Të paktën, mes trishtimit të ditëve të fundit, Mbreti Charles pati mundësinë për herë të parë të takonte mbesën e tij Lilibet, 1 vjeç dhe të shihte sërish nipin e tij 3-vjeçar Archie, që kur Princi Harry dhe Meghan Markle u larguan drejt Kalifornisë.

Koha do të tregojë nëse vdekja e Elizabeth përfundimisht do ta afrojë familjen mbretërore, ose siç tha në biografinë e saj, Penny Junor: “Kur një familje përjeton një humbje, shpresojmë që ata të përqafojnë njëri-tjetrin.”

(marieclaire.gr/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: