Një helikopteri i ushtrisë shqiptare është ulur paraditen e sotme në Librazhd. Prania e mjetit ushtarak ka ngjallur kuriozitet dhe çudi te qytetarët e zonë.

Helikopteri është ulur pak pas orës 10:00 në fushën sportive në Librazhd, ku stërviten ekipet e futbollit të qytetit.

Helikopteri Librazhd
Helikopteri Librazhd

Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, helikopteri po zhvillonte stërvitje me pilotët e rinj dhe nuk ka pasur defekt.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb