Thomas Strakosha shqetëson sërish stafin drejtues të Lazios por edhe trajnerin Edy Reja. Portieri kuqezi ishte përfshirë në listën e lojtarëve të grumbulluar por pak përpara sfidës kundër Juves, Strakosha ndalet sërish. Gardiani nuk u stërvit me grupin në “Formello”, qëndron stërvitore të Lazios, duke vënë ndjeshëm në pikëpyetje prezencën e tij kundër “Zonjës së Vjetër”.

Strakosha
Strakosha

Më shumë se sa trajnerin Inzaghi i cili tashmë ka si të preferuar Reina, kjo situatë që po kalon Strakosha shqetëson trajnerin e Kombëtares Edy Reja. Strakosha ka qenë gjithnjë preferencë e parë për teknikun italian por edhe ai ashtu si Inzaghi vështirë se mund ti besojë një fanellë titullari për ndeshjet e marsit, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”. Ky është një sezon jashtëzakonisht i vështirë për Strakoshën, mes COVID-19 dhe dëmtimeve të shumta, portieri kuqezi është larg formës dhe emrit që përfaqëson, për më tepër këtë periudhë është folur shumë se në fund të sezonit mund të ndryshojë skuadër.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb