Një aksion i paligjshëm, pa asnjë njoftim, paralajmërim apo dokument zyrtar është duke u zhvilluar mëngjesin e sotëm në Prestige Resort.

Por përveç paligjshmërisë së aksionit, policia nuk ka lejuar as mediat të filmojnë. Siç shihet në pamjet e filmuara nga operatori tjetër Klodjan Shena, operatori Ervin Daja është kapur për krahu dhe është shtyrë jashtë perimetrit që ka vendosur policia, duke e larguar nga resorti.

Policia nuk lejon asnjë person të hyjë në ambientet ku para orarit zyrtar dhe pa asnjë paralajmërim, pushuesit dhe punonjësit e Prestige Resort janë nxjerrë me forcë nga ambientet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb