Janë publikuar formacionet e dy ndeshjeve të sotme të Champions League, ku në “San Paolo” Napoli do të presë Barcelonën dhe në Londër Çelsi do të ndeshet me Bajernin e Mynihut.

Kështu në takimin Napoli-Barça, trajneri Gatuzo ka vendosur të lërë në stol kapitenin e Shqipërisë, Elseid Hysajn. Ndërkohë trajneri Setien ka aktivizuar titullarët e takimeve të fundit.

Napoli: Ospina, Manolas, Mario Rui, Di Lorenco, Maksimoviç, Zielinski, Deme, Fabian Ruiz, Kajehon, Insinje, Mertens.
Trajner: Xh. Gatuzo.

Barcelona: Ter Shtegen, Semedo, Pike, Zhunuir Firpo, Umtiti, Buskets, Rakitiç, De Jong, Vidal, Mesi, Grizman.
Trajner: Setien

Ndërkohë në Londër Lampard shpreson që eksperienca e Zhirusë të jetë efektive përballë një Bajerni që duket si një “pancer” i vërtetë në këtë moment të sezonit.

Çelsi: Kabajero, Rudiger, Alonso, Kristensen, Azpilikueta, Zhorzhinjo, Barklei, Kovaçiç, Maunt, Xhejms, Zhiru.
Trajner: F. Lampard

Bajern Mynih: Nojer, Pavard, Boateng, Tiago, Alaba, Kimish, Dejvis, Gnabri, Myler, Koman, Levandovski.
Trajner: H. Flik

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb