Barcelona udhëton sot drejt Parisit për të kërkuar të pamundurën. Blaugranët me zgjedhjen e Presidentit të ri, Juan Laporte kërkojnë ta nisin me një mrekulli duke përmbysur rezultatin e parë 1-4.

Ose më saktë, Barcelona kërkon një përsëritje të asaj që ndodhi në 2017, kur përmbysën PSG nga 4-0 në Paris, në 6-1 në ”Camp Nou”.

Kësaj radhe do të jetë më e vështirë pasi ndeshja e kthimit luhet në Paris, por Barcelona e ka treguar se bën surpiza që në fillim duken të pamundura.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb