Janë publikuar pak çaste më parë formacionet zyrtare të ndeshjes Partizani-Karabag, që sheh kampionët e Shqipërisë përballë kampionëve azerë në sfidën e parë të turit të parë eliminator të Champions League. Kryeqytetasit do të luajnë sfidën e parë nën drejtimin e trajnerit italian Franko Lerda.

Por pavarësisht kësaj, Lerda ka vendosur t’i besojë gardës së vjetër të ekipit kampion, duke rreshtuar 8 nga 11 titullarët e ekipit kampion. Përjashtim bën Lorenc Trashi, që është ulur në stol duke ia lënë vendin shkodranit Esin Hakaj, ndërsa në mesfushë është hedhur edhe Uilliam Kordeiro, që ka marë vendin e të larguarit Hila. Titullar edhe Bitri, por ky i fundit ishte pjesë e Partizanit dhe në sezonin e shkuar.

Ja si do luajmë ekipet:

Formacionet E Ndeshjes
Formacionet E Ndeshjes

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb