UEFA ka lançuar në faqen e saj zyrtare sfidën Bazel-Arsenal, si ndeshjen e cila ja vlen më së shumti të ndiqet këtë mesjavë në Champions League ditën e mërkurë.

Përballja do të ketë të veçantën, se në të luajnë dy vëllezër në kahe të kundërta. Taulant Xhaka me Bazelin dhe i vëllai, Graniti me Arsenalin.

Kjo nuk është hera e parë që i gjen si kundërshtarë dy vëllezërit, pasi më parë ata janë ndeshur në kuadër të Euro 2016, në sfidën midis Shqipërisë dhe Zvicrës.

Graniti vëllai i vogël, i cili tani aktivizohet me Arsenalin, ka qenë më parë një lojtar i Bazelit, ku me anë të disa paraqitjeve të mira ra në sy të skuadrës gjermane Monchengladbach, e cila më pas e shiti atë te skuadra e Arsenalit për shifrën marramendëse 30 milionë sterlina.

(er.shk/el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb