Chelsea nuk po zhvillon një sezon të mirë. Në këto kushte, blutë e Londrës e kanë detyrim ndërhyerjen në merkato, për të shpëtuar kështu edicionin dhe për të arritur objektivat.

Në bazë të asaj që shkruajnë mediat, londinezët do shpenzojnë jashtëzakonisht shumë këtë merkato. Chelsea ka në dispozicion jo pak por 100 milionë euro, shifër e cila do përdoret për tre transferime këtë dimër. Ekipi i Graham Potter renditet në vendin e dhjetë me vetëm 28 pikë të grumbulluara.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: